KONSULTING FITNESS , CO SIĘ ZA TYM KRYJE ?

Fitnessclinic / Bez kategorii  / KONSULTING FITNESS , CO SIĘ ZA TYM KRYJE ?

KONSULTING FITNESS , CO SIĘ ZA TYM KRYJE ?

Consulting fitness , co się za tym kryje ?

 

Konsulting (ang. consulting, doradztwo) jest to dziedzina zarządzania zajmująca się szeroko pojętym doradzaniem podmiotom gospodarczym, najczęściej dużym organizacjom. Osoba pracująca w konsultingu to konsultant.

Idąc zatem tym tropem consulting fitness będzie to doradzanie podmiotom gospodarczym    ( czyt. Inwestorom , managerom , właścicielom klubów  sportowych ) w zakresie szeroko pojętej branży fitness .

 

Czym zajmuje się więc tzw. Konsultant fitness ?

 

  1. Chcę otworzyć klub fitness .

 

Otwarcie klubu fitness dla osoby nie związanej z branżą może być nie lada wyzwaniem .  Jak zaplanować model biznesowy w oparciu o istniejąca konkurencję w moim mieście ? Co będzie mnie wyróżniać ? Ile chciałbym zainwestować ?  Jak będę pozyskiwał potencjalnych klientów? Czy zainwestować we własny lokal czy wynająć ? Jaka jest stopa zwrotu inwestycji tego typu ?

 

2 . Mój klub fitness / siłownia nie przynosi dochodów .

 

Konsultant fitness w oparciu o audyt operacyjny pomoże zlokalizować  obszary               do poprawy w twoim klubie oraz jego mocne strony . Sprawdzi czy dana struktura               zarządzania jest najbardziej pasująca do twojego klubu . Przeprowadzi analizę            konkurencji w twojej miejscowości oraz potencjału klubu w odniesieniu do

populacji .  No i co najważniejsze przeanalizuje produkt, który dostarczasz oraz              jego dostarczycieli , czyli kadrę pod kątem charakterologicznego przypasowania             do funkcji w klubie.

 

  1. Szkolenia dla kadry klubu fitness .

 

Największym skarbem każdej firmy są wyszkoleni , zmotywowani pracownicy.

Jeżeli nie wiesz jak zaplanować system szkoleń kadry w twoim klubie lub chcesz

wprowadzić  cykliczne szkolenia aby utrzymać wysoki poziom świadczonych                    usług i motywacji w tym również pomoże doświadczony konsultant fitness .

 

  1. Chcę rozbudować swój klub fitness .

 

Wprowadzając nowe usług poszerzasz grono potencjalnych klientów . Potrzebujesz nowej strefy w klubie wraz ze specjalistycznym sprzętem , nie ma problemu konsultant fitness zaplanuje i pomoże dobrać odpowiedni sprzęt , zaproponuje kilku dostawców do wyboru , dobierze odpowiedni trening dla kadry.

 

  1. Szukam wykwalifikowanych pracowników do mojego klubu fitness.

 

Wykwalifikowana kadra jest na wagę złota . Znalezienie odpowiednio wyszkolonej osoby może stanowić  spore wyzwanie , szczególnie w mniejszych miastach lub miejscowościach . Profesjonalną rekrutację możesz zlecić firmie consultingowej .

Określ czego oczekujesz od kandydata , jakie powinien posiadać kwalifikacje , cechy charakteru a konsultant znajdzie odpowiednią osobę i sprawdzi jej predyspozycje pod kątem  charakterologicznym . Czasami znalezienie odpowiedniej osoby w konkretnym mieście jest bardzo trudne wówczas szukamy odpowiedniego typu charakteru z pozytywnym nastawieniem do wyszkolenia aby „ stworzyć „ odpowiedniego kandydata .

 

Jak widzisz , consulting fitness może w znacznym  stopniu ułatwić życie inwestorom lub właścicielom klubów fitness . Warto współpracować z doświadczoną firmą konsultingową, którą tworzą osoby z doświadczeniem w branży fitness & leisure zarówno teoretycznym jak i praktycznym .

 

Jeżeli zainteresował Ciebie temat napisz do Nas .

 

 

 

 

 

Arek Wolski

No Comments

Post a Comment