Jak otworzyć własną siłownię/klub fitness? Praktyczne porady

Fitnessclinic / Blog  / Jak otworzyć własną siłownię/klub fitness? Praktyczne porady

Jak otworzyć własną siłownię/klub fitness? Praktyczne porady

Jak otworzyć siłownię, klub fitness, od czego zacząć?

 

 

Mam do zainwestowania trochę pieniędzy, ostatnio zacząłem współpracę z trenerem personalnym, widzę dookoła samych uśmiechniętych ludzi, boom to strzał w dziesiątkę! Otworzę własną siłownię!!

Jak otworzyć własną siłownię?… Czy to naprawdę takie skomplikowane? Wiele osób ma swój klub fitness, dlaczego miałoby mi się nie udać?

Powyżej mamy typowy przykład inwestora, posiadającego pieniądze do zainwestowania, podejmującego decyzję świadomie aczkolwiek emocjonalnie. Być może ma nawet plan wraz z kosztorysem, ale czy to wszystko?

 

Postaram się zwrócić uwagę na kilka kwestii, których zazwyczaj potencjalny inwestor (jeżeli do tej pory działał w innej branży) nie bierze pod uwag myśląc o tym, jak założyć klub fitness.

 

  1. Po pierwsze jaki model biznesowy chcę wdrożyć w życie?

Od odpowiedniego „re-searchu” może zależeć powodzenie naszego biznesu.

Zwracamy uwagę na populację miast miejscowości, w której ma powstać nasza siłownia lub klub. Sprawdzamy liczebność populacji w danym miejscu i obrębie dojazdu 15min., gdyż to jest jeden z ważniejszych czynników obok konkurencji i lokalu doboru odpowiedniego modelu klubu.

 

  1. Spójny przekaz naszego miejsca.

Mam na myśli przemyślany design, najlepiej zaprojektowany przez architekta który ma doświadczenie w tworzeniu klubów fitness, siłowni, kompatybilny kolorystycznie i z przekazem, nazwą miejsca i specyfiką. Przyznacie, że klub o nazwie np. „RZEŹNIA” z różowymi ścianami raczej wysyła sprzeczne komunikaty do ćwiczącego?!

 

  1. Światła i sprzęt muzyczny do mojej siłowni.

Diabeł tkwi w szczegółach, kluczem jest odpowiedni dobór świateł i adekwatnej muzyki tzw. „w tle”, czyli tej słyszalnej w recepcji naszej siłowni, szatni czy głównej sali ćwiczeń. Pamiętajcie, że jednym z dwóch czynników dla których ludzie odwiedzają takie miejsca jest czynnik społeczny, każdy z was ma ulubioną knajpkę gdzie spotykacie się ze znajomymi bo dobrze się w niej czujecie, jest nastrojowa i muzyka koi wasze zmysły?

 

  1. Muzyka w siłowni i na zajęciach fitness?

Po otwarciu najczęściej po kontroli dowiadujemy się o istnieniu takich instytucji jak: ZAIKS, STOART, SAWP, ZPAV. Co to takiego i dlaczego chcą mi nakładać kary? Tego przykrego obowiązku można uniknąć rozpoczynając współpracę z jedną z profesjonalnych firm na naszym rynku, pozostanie nam jedynie do opłacania ZAIKS.

 

  1. Jak zarządzać moją siłownią?

 

Jak już pisaliśmy w jednym z artykułów, nie sztuką jest otworzyć siłownię czy klub tylko zarządzać nim z sukcesem!

Równie ważne, jak zatrudnienie odpowiednich ludzi jest dobranie świetnego systemu operacyjnego. W Polsce jest wiele firm oferujących różne rozwiązania, możemy wybierać pomiędzy systemami gotowymi i takimi które można rozbudowywać. Na co zwrócić uwagę? Na pewno nie na cenę, mamy możliwość jednorazowej zapłaty lub abonamentu miesięcznego. Zazwyczaj abonament niesie ze sobą więcej opcji i raportów Koniecznych do efektywnego zarządzania.

 

Jak widać jest wiele szczegółów, opisałem raptem kilka aby uniknąć niespodzianek warto podjąć współpracę z firmą consultingową .

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat budowania biznes planów dla klubów fitness skontaktuj się z nami przez naszą stronę internetową Facebook lub Instagram. Zapraszamy do kontaktu!

 

 

 

 

Arek Wolski

2 komentarze

Post a Comment